Każda z nas może wyglądać DOBRZE na zdjęciach !

czyli

mini Poradnik Wysokiej Szpilki o pozowaniu

 


Każda z nas może wyglądać na zdjęciach dobrze! Trzeba jednak wiedzieć jak pozować, aby ukryć niedoskonałości a wyeksponować atuty. Im mniej w naszych fotografiach przypadku, tym większa szansa na piękne ujęcia. Zacznijmy jednak od początku.

Pierwsza rzecz, o której należy bezwzględnie pamiętać to to, żeby nigdy nie stać wyprostowanym jak struna. Wystarczy przenieść ciężar ciała na jedną nogę, aby ułożyć naszą sylwetkę literę "S" i nadać jej naturalnego, lekkiego wyglądu.

Ułożenie rąk sprawia nam zazwyczaj najwięcej trudności. Pamiętajmy o tym, że ręce puszczone luźno wzdłuż tułowia, może sprawdzą się na jednym ujęciu, jednak na dłuższą metę muszą "coś robić", być czymś "zajęte". Tutaj sprawdzają się najprostsze zasady. Jedna ręka wzdłuż tulowia, druga oparta lekko na biodrze, obie dłonie na biodrach, złapanie się za nadgarstek, przyłozenie jednej ręki do twarzy czy chociażby jedna ręka we włosach. Możliwości jest wiele. Pozując do zdjęć nie garbimy się (chyba,że jest to celowe, może być nawet odrobinę przerysowane). Ściągamy łopatki do tyłu, wypinamy klatkę piersiową , a co najważniejsze - wciągamy brzuch. Zawsze wciągamy brzuch! :)

Biodra możemy lekko wypchnąć w tył, wydadzą się wtedy szczuplejsze. Kiedy zależy nam na wyszczupleniu ud, krzyżujemy nogi w taki sposób aby stopy skierowane były na zewnątrz. Jeżeli chcemy wyszczuplić całą sylwetkę, jest na to pewien trik. Musimy ustawiać się do aparatu pod kątem 45 stopni. Jeśli chcemy wyszczuplić naszą twarz, zdjęcia powinny być wykonywane lekko z góry. Gdy zaś zostaniemy sfotografowani od dołu, da to niezbyt korzystny efekt.

Jeżeli nasza twarz jest okrągła, nie pozujmy en face. Wystarczy lekko obrócić głowę w prawo lub lewo aby wyglądała ona szczuplej w obiektywie.

Uśmiechanie się do zdjęć jest trudne. Zawsze wydaje się nam, że wyglądamy sztucznie. Nad uśmiechem musimy popracować. Sprawdzić jak wyglądamy najbardziej naturalnie. Uśmiechający się do zdjęć celebryci dawno już wypracowali swój najlepszy uśmiech. Tutaj najważniejsza jest praktyka.

Warto również zadbać o dobrze dobraną garderobę. Nie od dziś wiadomo, że ciemne kolory wyszczuplają. Wszystko co lśniące, połyskujące z pewnością doda nam kilka kilogramów.

Do zdjęć trzeba również umalować się odrobinę mocniej niż na co dzień - światła lamp "wypalają" część naszego makijażu. Zadbajmy również o odpowiedni podkład - najlepiej matowy. A najlepiej - skorzystajmy z usług profesjonalnego makijażysty - sukces gwarantowany!

Światło jest kluczem. Unikajmy światła ostrego, twardego. Również żółte światło żarówki jest bardzo niekorzystne dla naszej twarzy. Szukajmy światła miękkiego, rozproszonego.

Pozowanie do zdjęć nikomu nie przychodzi z łatwością, ale wystarczy zapamiętać kilka podstawowych trików żeby wyglądać na prawdę dobrze.

Bądźmy kreatywne i wyluzowane,
nic na siłę,
warto żeby nasze fotografie były jak najbardziej "o nas"!


 

ćwicz pozy przed lustrem
zdjęcia: 
www.yutsai.com

www.pinterest.com
      ćwicz miny przed lustrem


ćwicz miny przed lustrem

ćwicz pozy przed lustrem

 

 

Przeczytaj również

mini Poradnik Wysokiej Szpilki o przygotowaniach do sesji zdjęciowej

 

 

 

 

Szkoła Stylu i Wdzięku WYSOKA SZPILKA

 

sekretariat@WysokaSzpilka.pl  668 823 743  

www.WysokaSzpilka.pl    www.facebook.com/WysokaSzpilka